Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukowanie 3D w praktyce radiowo antenowej
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #84
RE: Drukowanie 3D w praktyce radiowo antenowej
(28-10-2020 22:00)SP9RQA napisał(a):  Ale tutaj jest też inny problem. Nie mam autopoziomowania, a z tego co zauważyłem po kilku wydrukach jest różnica pomiędzy prawym a lewym silnikiem krokowym na osi

Należy ten efekt zniwelować do zera. Nie może być tak, aby silniki gubiły kroki. Sprawdż, czy jedna ze stron osi Z nie pracuje ciężej. Można przesmarować łożyska oraz śruby. Gubienie kroków może wynikać ze zbyt dużych oporów na śrubach lub ze zbyt małego prądu ustawionego dla silników osi Z

SQ6QV napisał(a):Filament nie ma 1.75mm - zawsze jego wymiary są ciut inne 1.68 np.
Aby uzyskać idealny wydruk musi być to ustawione do 0.01mm.
Są filamenty i filamenty.
U siebie nigdy nie ustawiałem, średnicy filamentu. Używam 1.75mm i tak mam wpisane w slicer. To wszystko. Drukuje poprawnie z utrzymaniem wymiarów.

Jedyny problem, który miałem, bardzo podobny do opisywanego, to taki, że zrobiła mi się szczelina w Hotend między dyszą a rurką teflonową. To powodowało znaczne opory w podawaniu filamentu, co doprowadzało aż do jego "skrobania" na radełku podającym. Wynikiem była zbyt mała ilość przetopionego i podanego mateiału.
Ten problem bardzo często występuje w ekstruderach / hotend MK6, MK8 i jest dokładnie opisany np. w tym filmie:



73 Paweł
29-10-2020 3:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Drukowanie 3D w praktyce radiowo antenowej - SQ8MVY - 29-10-2020 3:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości