Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na AD9851 a Bascom AVR
SP6-11003 Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 63
Dołączył: 24-06-2012
Post: #6
RE: Synteza na AD9851 a Bascom AVR
Rysiek jeśli pozwolisz to ja się "dokleję" do Twojej konstrukcji Wink Potrzebowałem syntezę DDS do świeżo zakupionej płytki Piligrim SMD z DW_Radio ( choć jeszcze do mnie nie dotarła ). Początkowo pomyślałem sobie, że zrobię to SI570 ale potem sobie pomyślałem, że wykorzystam jeszcze jeden wolny moduł DDS AD9850 plus mnożnik na ICS502. Synteza którą miałem z projektu Leszka SP6FRE już dawno siedzi w innym radiu to musiałem sobie sklecić coś sam i wtedy bardzo mi się przydał Twój projekt Ryśku.

Kolego free . Ten kod który podał Rysiek nie ma obsługi przełącznika pasm. Steruje tylko samym generatorem i resztą funkcji które widzisz na LCD. Ja właśnie potrzebowałem takie sterowanie to dopisałem kilka zdań do kodu. Sterowanie pasmami jest wykonane kodem BCD ( użyty w przełączniku pasm dekoder 4028 " dekoder BCD na 1 z 10 " ) . Prototyp jak na razie wygląda tak :

İmage

Pinologia użyta przez Ryśka w programie się całkowicie zmieniła ( piny indywidualnie ustawiasz sobie w programie ). Nawet sam wyświetlacz, u Ryśka jest 2 x 20 a u mnie 2 x 16. U siebie oczyściłem kod z funkcji s-metr. Tam gdzie był s-metr programowy u mnie jest napis RX lub TX. W moim Piligrim jako wskaźnik s-metr będzie zwykły wychyłowy ustrój .

Sterownik DDS w czasie normalnej pracy w czasie "odbioru" wygląda tak u mnie:

İmage

A w czasie nadawania tak:

İmage

Mój kod jeszcze nie jest całkowicie ukończony tak że nie przedstawię go teraz tutaj. Ale myślę, że do weekendu będzie już jako stabilny.


Co do samej elektroniki. projekt płytki, schemat umieszczę jak poprawię PCB. Już mam kilka błędów, które jeszcze muszę poprawić.

Powielanie jest wykonane wg. schematu Rafała SQ4AVS LINK . Generator DDS jak i powielanie jest u mnie wykonane jako osobny moduł wpinany w główne PBC.

Jeśli tylko Rysiek się zgodzi na publikację zmienionego przez moją osobę kodu do procesora to go tutaj umieszczę w wersji już dopracowanej.

Pozdrawiam Serdecznie. Andrzej SP611003
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 23:44 przez SP6-11003.)
16-04-2013 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na AD9851 a Bascom AVR - SP6-11003 - 16-04-2013 23:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości