Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balun Prądowy 1:1 - Jak prawidłowo zbudować ?
SQ5STZ Offline
Robert
**

Liczba postów: 63
Dołączył: 19-02-2009
Post: #83
Rainbow RE: Balun Prądowy 1:1 - Jak prawidłowo zbudować ?
Dzień Dobry

Właśnie Henryk SP4HKQ uświadomił mi... że muszę znaleźć stare książki do elektrotechniki i przypomnieć sobie obwody prądu zmiennego. Ciągle zapominam o fazach i "wyprzedzeniach" i opóźnieniach Confused

Henryk dziękuję za podpowiedź Smile i proszę o więcej.

Zatem dwie cewki połączone równolegle powinny dać wyniki 46uH/2=23uH ??? A co z indukcyjnością wzajemną ??? Pytam bo nie wiem jak powinno być ???

(05-07-2012 18:02)SP4HKQ napisał(a):  ...W "moim" wypadku indukcyjność powinna być 4x większa od uzwojenia pojedynczego.

Henryk oświeć nas w temacie, proszę.

Łukasz SQ4RNF dziękuję za podpowiedź. Namierzyłem ten kabel Cool Na portalu aukcyjnym jest wersja brązowa za jakąś (jak mawiał Kramer) horrendalną pomyłkową kwotę za 1m.b. Za to cena tego białego jeszcze jest do przyjęcia.


Uzupełniając temat to wykonałem próby "wytrzymałościowe" baluna (rdzeń FT140-43 + 7 zwoją 2x1mm DNE w rurce termokurczliwej). Przyłożyłem 750W w CW przez 30 sekud. Rdzeń zrobił się ciepły zaś miejsca gdzie było nawinięte uzwojenie gorące, ale dało radę trzymać palce. Przy mocy 150W w CW rdzeń był letni zaś przy uzwojeniach lekko ciepły.

Teraz jestem w trakcie testów baluna w nowej wersji, lekko poprawionej. Dam znać jak skończę.

3VCie Się Smile
Robert

* Moje miejsce w sieci www.sq5stz.info
05-07-2012 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Balun Prądowy 1:1 - Jak prawidłowo zbudować ? - SQ5STZ - 05-07-2012 22:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości