Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #847
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witaj Januszu. Specjalnie odstroiłem się dla prób nieco na bok od tego sygnału, aby pokazać działanie filtru. Krótko mówiąc, akurat ten sygnał został potraktowany jako ,,śmieć", który miał być wycinany. Proponuję szybki przeskok z początku nagrania na jego końcówkę (0:58). Od tego momentu jest cały czas włączony ten wąski filtr. Tam słychać, co preferuję przy słuchaniu telegrafii.
Jeszcze trzy nagrania z pasma 7 MHz.
1) eliminacja sygnału zakłócającego
2) praca filtra bez sygnału i zmiana (spadek) szumów po załączeniu
3) praca filtra z sygnałem ulokowanym w paśmie przepustowym (początek nagrania z odstrojonym sygnałem i jego wycinaniem, potem wjeżdżam z VFO w pasmo przepuszczania filtra).
Wybierałem słabsze sygnały, aby praca ARW znów nie dawała złudnych objawów spadku i narastania sygnału akustycznego. Pomiary filtrów zrobię w późniejszym terminie - nie mam kabli z odpowiednimi końcówkami. Mam jeszcze kilka dni wolnego i chcę w tym czasie przygotować radio do totalnej współpracy z komputerem (CAT, CW i DVK z kompa oraz audio w obie strony). Na razie trzeba polegać na symulacjach w RFSimm 99 i efektach słyszalnych w odbiorniku.


Załączone pliki
.mp3  Filtr LPF 650 Hz 1.mp3 (Rozmiar: 386.94 KB / Pobrań: 677)
.mp3  Filtr LPF 650 Hz 2.mp3 (Rozmiar: 398.37 KB / Pobrań: 685)
.mp3  Filtr LPF 650 Hz 3.mp3 (Rozmiar: 880 KB / Pobrań: 649)

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2016 7:51 przez SP4LVC.)
24-08-2016 7:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4LVC - 24-08-2016 7:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości