Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5EKU Offline


Liczba postów: 5
Dołączył: 14-04-2011
Post: #836
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Naście lat temu gdy zwyczajnie nie można było sobie kupić takiego układu, praktykowało się demobil w pracy. Urządzenia naprawiane posiadały zazwyczaj połowiczną dokumentację, więc adoptowanie do własnych potrzeb odbywało się często na czuja.
Można śmiało zakładać że moje próby miały błędy w założeniach, układ z demobilu był wadliwy lub człowiek miał gorszy dzień.
Tak czy inaczej moje próby zniechęciły mnie do tych układów na KF, skłaniając mnie do przełącznika na diodach PIN.
Z dużymi sukcesami zaś stosowałem je w różnych pierdołach pracujących pow 50MHz.
Wspomniałem o mojej porażce, aczkolwiek nie poświęcił bym ani jednego browara na bronienie tezy, że to kategorycznie zły pomysł.
Kategoryczne rozstrzygnięcie jak zwykle przyniesie czas i testerzy, biorąc pod uwagę zainteresowanie tematem jest to kwestia czasu.

(18-01-2016 16:01)SQ4AVS napisał(a):  napisz z czym miałeś problemy
Problem polegał na występowaniu harmonicznych na wyjściu, pochodzących od separowanego wejścia. Separacja właściwego sygnału była ok, lecz miks jaki wydobywał sie z trzech zastosowanych przełączników był tragiczny. Szło to potem na AD603 i w efekcie dużego wzmocnienia na wyjściu miałem dużo syfu.

sq5eku.blogspot.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2016 16:59 przez SQ5EKU.)
18-01-2016 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ5EKU - 18-01-2016 16:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości