Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,362
Dołączył: 29-01-2010
Post: #832
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5EKU a mógłbyś napisać konkretnie jakie masz doświadczenia z kluczami, pokaż w jakiej aplikacji je zastosowałeś, konkretnie jak sterowałeś przełączaniem i jakie napięcia stosowałeś. Podane przez Ciebie klucze mają na KF izolację na poziomie ponad 40dB co jest wartością lepszą niż dla popularnych przekaźników JRC23. Podana wartość izolacji jest również lepsza niż np. dla przekaźnika axicom 23079 który jest specyfikowany do 900MHz ten ma dla 100MHz 37dB izolacji. IP wymienionego przełącznika wynosi około +50dBm czyli znacznie powyżej ip nawet bardzo dobrego odbiornika . Ja przełączałem tym 200mW i nie widziałem zniekształceń od klucza -sygnał z wieloma podnośnymi (musiałem bardzo szybko przełączać tak, że żaden przełącznik mechaniczny nie wchodził w grę). Mam analizator widma tak, że miałem czym to wszystko zmierzyć. Jeśli by się czepiać kluczy cyfrowych to nie stosowałoby się w mieszaczach ich. Podane przez Ciebie klucze mają lepszą izolację niż stosowane w mieszaczach bo są to tak naprawdę dwa klucze, zawierają dodatkowy tranzystor do zwierania resztek napięcia w.cz. (pozwala to uzyskać poprawę izolacji). Wadą ich jest, że wymagają zawsze dwóch napięć sterujących co nie jest tak wredne jeśli stosuje się tranzystory "cyfrowe". Inna uwaga stosując tanie przekaźniki (nie sygnałowe) które pracują na niskim poziomie mocy ciągle warto wymusić przez nich przepływ prądu stałego -polecam lekturę kart katalogowych.
18-01-2016 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ4AVS - 18-01-2016 14:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości