Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP0NGE Offline
Jakub
*

Liczba postów: 12
Dołączył: 24-11-2015
Post: #828
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Cześć wszystkim,

Jeżeli ktoś pamięta z Burzenina "naszych" z Hackerspace Kraków albo Klub SP9KGP Ryjek, to przywędrowałem z tego samego źródła.
Radioamatorzy goszczą już u nas od dwóch lat, Marek zwalcza kolejny transceiver (Kacpra), a ja po chwili walki z ATS100 (podziękowania dla SQ5EKU za kod w Bascomie) doszedłem do wnisosku że w zasadzie nic tam nie ma i można by spróbować poskładać własne radio. Wziąwszy do ręki "Konstrukcje radioamatorskie" z 1995 i przeczytawszy, że "ze względu na długi cykl wydawniczy konstrukcje w momencie wydania mogą być przestarzałe" zacząłem szukać projektów TRXów, docierając finalnie do martwawego Picastara, rosyjskojęzycznego Piligrima i właśnie Husarka.

Tak więc jestem (przynajmniej chwilowo z Wami) i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy odnośnie tej konstrukcji:

1/ Czy, skoro BPF jest przed PA więc pracuje na małych mocach, można zamiast przekaźników wykorzystać scalone przełączniki HF, np. HMC190?
2/ Czy są jakieś alternatywne gotowe strojone cewki inne niż niedostępne Slot 10 Coilcrafta użyte przez SP4HKQ?
3/ Gdzieniegdzie w wątku można znaleźć informację, że niektóre z modułów Husarka są reinterpretacją innych schematów. Jaka jest licencja całości projektu? Czy można wprowadzać modyfikacje (chętnie zobaczyłbym np. diody kontrolne przy przekaźnikach wyboru pasma, czasem inny footprint elementu lub wymiar płytki) i rozpowszechniać zmienione pliki?
4/ Ciężko oczekiwać od każdego przebrnięcia przez 80 stron wątku, ale skoro już się na to porywam chciałbym zebrać zawarte informacje, projekty płytek, listy komponentów w jedną całość. Czy takie opracowanie można udostępnić np. na CC-BY-SA?

Z pozdrowieniami,
Jakub Kramarz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2015 14:18 przez SP0NGE.)
25-11-2015 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP0NGE - 25-11-2015 14:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości