Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #816
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam po przerwie. Tym razem do pokonania sposób wyposażenia Husarka w interfejs CAT z jednoczesnym uzyskaniem sygnałów CW i PTT. Co udało się ustalić. Potrzebny jest interfejs na FT2232, aby tworzyły się dwa wirtualne porty - jeden do uzyskania CAT-a, a drugi do uzyskania CW i PTT. W miarę okazyjnie zakupiłem interfejs produkcji kolegi SP3CHT w wersji musb0811 z kablami do FT-450. Jest to już wyrób kilkuletni, ale ,,bebechy" ma bardzo obiecujące: HUB, FT2232, MAX232, kodek audio i.t.d. Teoretycznie niemal autonomiczne urządzenie, które można by zastosować w Husarku. Po usunięciu konwertera opracowanego przez Adama i próbie połączenia syntezy Husarka z komputerem niestety nic z tego nie wychodzi. Dzwoniłem do kolegi Ryśka. Nasze rozmowy są przyjemne, aczkolwiek, dla mnie mało konstruktywne - a to było dawno, to już czegoś zapomniał, schematu raczej też nie mogę się spodziewać (po części rozumiem, bo może boi się podróbek swojego wyrobu). Generalnie Ryszard twierdzi, że musi działać po odpowiednim ustawieniu zworek - niestety nie działa. Ja z kolei nie bardzo kapuję w jaki sposób można dopasować poziomy logiczne z wyjść procesora syntezy do poziomów jakich potrzebuje komputer, aby była możliwość połączenia. Krótko mówiąc jakie zworki i jak poustawiać. Bez schematu niestety rozmowa jest ciężka, ale liczę na to, ze może ktoś z Was ma te sprawy jakoś bardziej ,,rozkminione" niż ja. Fejs jest dobry, tworzy 2 wirtualne porty i powinien działać - niestety trafiło chyba na takiego operatora, który nie potrafi dać sobie z tym rady. Czekam na dobre rady. W zasadzie tylko to zostało mi do montażu, aby uznać Husarka za skończonego.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2015 0:23 przez SP4LVC.)
08-07-2015 0:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4LVC - 08-07-2015 0:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości