Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP7DCB Offline
Adam
*

Liczba postów: 18
Dołączył: 07-01-2011
Post: #743
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam ponownie,
wreszcie mogę to napisać -w dniu dzisiejszym (a właściwie wczoraj) "mój" Husarek ożył po raz pierwszy Big Grin na razie w wersji mini (homodyna + mcz + SPHM DDS).
Trochę walczyłem z homodyną -a właściwie z moimi pomyłkami; a tych zrobiłem dwie kluczowe. Przed lutowaniem sprawdziłem wszystkie elementy bierne, ... nie wiem jak to się stało ale trafa wejściowe wlutowałem bez sprawdzenia i ... tutaj była pierwsza lipa, źle połączone uzwojenia (sam się dziwię jak można popełnić taki prostacki błąd -ech ...).
A druga pomyłka to błąd połączenia na złączu płytki homodyny -masę zasilania wpiąłem w [CW] ... też nie wiem jak to zrobiłem Angry
Walka była długa -najpierw sprawdziłem ponownie wszystkie elementy, potem PCB, wylutowałem FST -zamieniłem, nic nie pomagało bo niby jak. Trochę naprowadziło mnie odłączenie automatyki .. wtedy napięcia na homodynie zrobiły się trochę dziwne ... i okazało się, że nie mam masy.
Ale nadal na nogach FST niezgodność napięć, taktowanie z VFO prawidłowe, elementy bez zarzutu ... trafka nie brałem pod uwagę, ale na wszelki wypadek wylutowałem, mierzę, mierzę, mierzę ... Dodgy

W tym miejscu chciałem podziękować kol. Zdzisławowi SP4HKQ za wszelką pomoc, naprowadzenie na kierunek działań, podpowiedzi i rady -dziękuję!!
Jutro zacznę podłączać kolejne moduły, LPF, BPF, filtry akustyczne -wcześnie pomierzyłem i zestroiłem ale zobaczymy ... mam jednak nadzieje, że liczbę trywialnych błędów już wyczerpałem.
Teraz sobie trochę pokręcę i posłucham Smile

Pozdrawiam wszystkich ..
07-06-2014 0:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP7DCB - 07-06-2014 0:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości