Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5KHA Offline
Darek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 10-04-2011
Post: #604
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Na potrzeby Grupy Husar zaprojektowałem jednopłytkowe PCB modułu DSP. Moduł powstał w oparciu o schemat i oprogramowanie z projektu PicAstar. Zmontowaliśmy kilka gotowych prototypowych modułów DSP. Prawidłowo zmontowane moduły uruchomiły się bez problemów.
W chwili obecnej testuję moduł DSP w Husarku. Już pierwsze próby potwierdziły jego przydatność przy współpracy z homodyną. Odsłuch stacji jest prawidłowy, a wielopoziomowa regulacja audio pozwala na indywidualne nastawy pod potrzeby słuchacza. Realizowanych jest wiele funkcji: zawężanie pasma, notch, equalizer i wiele innych. Konstrukcja modułu pozwala na jego sterowanie bezpośrednio z komputera PC jak i syntezy radia poprzez RS232. Określiłem algorytmy wgrywania oprogramowania DSP do procesora oraz listę rozkazów zmieniających parametry funkcji DSP. Pozwoli to na użycie własnej syntezy do sterowania modułem w dowolnym TRx zaprojektowanym przez Grupę Husar. W załączeniu zdjęcie prototypu modułu DSP. Więcej informacji po zakończeniu testów.

İmage
27-10-2013 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ5KHA - 27-10-2013 21:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości