Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5AQT Offline
Roman
***

Liczba postów: 201
Dołączył: 02-03-2009
Post: #565
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam
Ponieważ jako pierwszy zastosowałem do HUSARKA układ 74AC175 z bardzo dobrymi efektem #358 #440 tego wątku chciałbym zwrócić uwagę kolegów na kilka rzeczy żeby uniknęli przykrych niespodzianek.
1. Syntezy na Si 570 w zależności od typu mają różne napięcia wyjściowe które należy tak dobrać ażeby nie uszkodzić układu BGA420 (ja wykonałem tłumik oporowy na płytce syntezy).
2. Synteza Adama SP5FCS obsługuje pasmo 50 MHz i można pokusić się o wykonanie TRX również na to pasmo, ale układ 74AC175 powinien być dobrany (częstotliwość pracy minimum 225 MHz). Należy zastosować układ Si 570 LVDS.
3. Co do zwierania nóżek co proponował Piotr SP9FKP to ja nie zwierałem i układ działa, moja płytka prototypowa oraz zaprojektowana przez Adama SP5FCS działają bez tych zwarć. Przetestowane w moim HUSARKU.
4. Zastosowanie transformatora obniżającego napięcie wyjściowe na płytce syntezy zmniejsza efekt "terkotania encodera'" ale wykonanie takiego transformatora na częstotliwość od 5- 220MHz jest dosyć trudne. Natomiast jeżeli zrezygnujemy z pasma 50 MHz to transformator który jest nam potrzebny ma przenieść pasmo 5- 150 MHz jest łatwiejszy do wykonania.
VY! 73 Roman SP5AQT
11-10-2013 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5AQT - 11-10-2013 22:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości