Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5KHA Offline
Darek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 10-04-2011
Post: #500
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
(28-08-2013 21:48)SP5FCS napisał(a):  NIE WOLNO rozwiercać otworów wyświetlacza

Darek, bardzo ciekawy front radia i jeszcze inne ustawienie modułów w obudowie. Dopiero teraz widzimy, że obudowa niby jest duża ale trzeba nieźle "kombinować" aby wszystko się zmieściło. Odradzam natomiast umieszczanie dodatkowych złączy radia obok gniazd antenowych, podczas pracy RS232, RS485 możemy mieć zakłócenia na wejściu odbiornika. Bezpieczniej będzie przerzucić dodatkowe złącza na drugą stronę tyłu radia.

Darek, napisz proszę co to za "tajny" moduł umieściłeś przy filtrach BPF ?

Niestety Sad wyświetlacz rozwiercałem, źle zrobiłem, ale czasu nie cofnę mam nadzieję że podczas dalszego użytkowania nic się nie będzie działo. Rzeczywiście obudowa wydaję się spora, ale trzeba to zgrabnie pomieścić, nie ukrywam że jest to moja druga konstrukcja (pierwszy był Taurus) i na pewno popełniłem sporo błędów przy budowie tego radia (następne będzie lepsze Smile ). Jeśli chodzi o "tajny" moduł to domyślam się że chodzi o tą płytkę nad filtrami BPF, jest to tak zwana Twoja "spinka" czyli mam tak tłumiki, przedwzmacniacz +12dB, przekaźnik RX/TX i LS145 do sterowania przekaźnikami, a płytka jest duża dlatego żeby pasowała do dolnej z filtrami.

Vy 73 Darek
28-08-2013 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ5KHA - 28-08-2013 22:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości