Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #489
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
(20-08-2013 15:35)SP2JQR napisał(a):  Ciekaw jestem jak tak mocno zaekranowane radio będzie pracować. Czy w tym przypadku nie będzie słychać pracy wyświetlacza z płytką procesora?
Może też przy tak sztywnej konstrukcji zmaleje mikrofonowanie.

Też bardzo jestem ciekaw jaki to da efekt ale potrzebuję jeszcze trochę czasu na ukończenie radia, jest szansa na Burzenin.
Otrzymuję pytania dlaczego zdecydowałem się na tak pracochłonną mechanikę i czy jest to uzasadnione ?

1/ Chciałem w swoim radiu zastosować inne rozwiązanie mechaniczne pozwalające "upchnąć" w tej samej obudowie więcej modułów dlatego ustawiłem moduły pionowo.
2/ Rozwiązanie z modułami w obudowach z laminatu zacząłem stosować podczas budowy HUSARA i chciałem kontynuować je również w Husarku.
3/ Moim zdaniem takie moduły jak ATU, PA, LPF, BPF oraz bezwzględnie sterownik z wyświetlaczem powinny być ekranowane od wzajemnych oddziaływań.
4/ Budowa odbiorników o coraz lepszych parametrach będzie wymagała również bardziej wyrafinowanych i przemyślanych konstrukcji mechanicznych.
5/ Tak naprawdę to rozwiązanie nie jest aż tak pracochłonne a laminat jest bardzo "wdzięcznym" materiałem konstrukcyjnym możliwym do obrabiania prostymi narzędziami.

Dopiero praktyczne porównanie pracy kilku odmiennych konstrukcji Husarka pozwoli ocenić co poprawia jego parametry a co jest tylko "sztuką dla sztuki".

73 Adam
20-08-2013 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 20-08-2013 20:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości