Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
AMATOR Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 33
Dołączył: 01-02-2009
Post: #430
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Kiedy patrzę na tak pięknie wykonane HUSARKI prezentowane na Łosiu to mam przeczucie że ich wykonanie musiało kosztować fortunę, te płyty czołowe, lakiery gałeczki. Mam pytanie czy mocno została naruszone górna wycena kosztów budowy (około 1500zł) radia podana przez Adama SP5FCS. Wiem że dla właścicieli radia są bezcenne i nikt z kalkulatorem tego nie liczył ale przy tylu egzemplarzach jakaś weryfikacji jest możliwa. Budując Piligrima miałem problem aby zamknąć się w kwocie 1000zł, zasoby własne były zerowe.

Zdjęcia obudów są super ale jeszcze bardziej pouczające byłyby zdjęcia wnętrza radia. Mi posłużyłyby jako wzór do rozmieszczenia modułów i poprowadzenia połączeń między modułami bo z tym zawsze jest problem. Takich wskazówek również brakuje mi w opisie budowy Husarka, propozycji ułożenia modułów w obudowie oraz okablowanie całego radia. Przy małym doświadczeniu łatwo popełnić błąd w połączeniach których jest bardzo dużo.

Powiem tak od siebie, wielu początkujących kolegów patrzy na Husarka i marzy o tym aby go zbudować tylko obawia się że przy posiadanych umiejętnościach i wiedzy oraz różnych ograniczeniach marzenie to nigdy się nie spełni.
31-05-2013 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - AMATOR - 31-05-2013 11:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości