Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP2QCA Offline
Artur
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 22-06-2009
Post: #328
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
(21-02-2013 19:58)SP4HKQ napisał(a):  Post powyżej traktować można dwojako. Jest to żart, lub kompletne niezrozumienie zagadnienia. Bo obrywanie nóg w scalaku kojarzy mi się z okrutną zabawą z dzieciństwa gdy obrywało się skrzydełka muchom. Natomiast zastosowanie powielacza częstotliwości ICS502 w miejsce wzmacniacza sygnału to jakaś kompletna pomyłka.
W HUSARKU źródłem sygnału VFO jest SI570 w wersji LVDS. (Pracuje do częstotliwości 280 MHz i jakiekolwiek powielanie w tym przypadku nie jest potrzebne). Daje on na wyjściu ok 0.5 Vpp sygnału prostokątnego. Do wysterowania rejestru VHC164 potrzebny jest sygnał TTL. Zlinearyzowana bramka AC02 miała być rozwiązaniem problemu, ale się okazało że generuje sygnały bez wysterowania. Rozwiązanie już jest znalezione to BGA420, a mnie jako domorosłego konstruktora interesuje, czy istnieje układ wzmacniacza na bramce który działa stabilnie.

Nie jest to żart, propozycja rozwiązania. Jak pisałem - nieelegancka, za to jeden z możliwych wariantów bez ingerencji w płytkę.
Jak pisali autorzy Experimental Methods in RF design na początku książki: układ elektroniczny wyglądający ładnie niekoniecznie będzie działał lepiej od tego zmontowanego przestrzennie za to w sposób minimalizujący pojemności układowe i indukcyjności doprowadzeń.

Że w husarku źródłem sygnału jest SI 570- nie wiedziałem. Nie analizowałem schematu, bo nie buduję Husarka.

Natomiast uwagi co do obrywania nóg muchom to mógłbyś sobie Zdzisławie, darować. Generalnie to przebija z niej mało sympatyczny wydźwięk i antypatia.
Więc zakończmy tą dyskusję w ten sposób, że przyznam się do kompletnego niezrozumienia zagadnienia, do żartu się nie przyznaję i to byłoby na tyle.
Nie oczekuję odpowiedzi, złożyłem moim zdaniem wystarczającą samokrytykę i kończę dyskusję. Wszelkie odpowiedzi na tą wypowiedź pozostaną bez odpowiedzi z mojej strony.

73! Artur sp2qca
22-02-2013 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP2QCA - 22-02-2013 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości