Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP6LTP Offline
Zbyszek
****

Liczba postów: 311
Dołączył: 02-02-2010
Post: #288
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Po płytce homodyny złożyłem płytkę automatyki. Wprowadziłem od razu zmiany zaproponowane przez kolegów na forum. Zmierzyłem tylko poprawność napięć, nie uruchamiałem jeszcze całej płytki, bo dopiero wczoraj dostałem ostatni element VTL5C2/2. Zastosowałem podwójny transoptor analogowy bo był tańszy.
Wlutowałem pozostałe elementy do płytki PA i nawinąłem transformatory. T3 nawinąłem na rdzeniu T37-43, z braku innego. Muszę poprawić Q2, bo zapomniałem założyć perełkę ferrytową na bramkę tranzystora.
Zrobiłem też przyrząd do nawijania dławików do filtra mcz.
Dalsze prace nad Husarkiem.
Nawinąłem cewki do filtrów mcz Husarka. Wykorzystałem pomysły z wiertarką ręczna opisane na forum. Nawinąłem po 200 zwoi, co okazało się za dużo. Pomiary wykazały 189mH i musiałem odwinąć po około15 zwoi. Dalsze pomiary wykonałem i skorygowałem indukcyjność przez odwijanie kilku zwoi bez rozbierania rdzenia. Starałem się uzyskać po około około 160-162mH. Rdzenie szlifowałem na papierze ksero rozłożonym na lustrze. Końcowe efekty uzyskałem przez docieranie rdzenia o rdzeń. Rdzenie pokleiłem lakierem do paznokci. Pomiary na drugi dzień wykazały małą różnicę indukcyjności a dwie cewki miały po 155mH. Widocznie źle dotarłem rdzenie.
Wlutowałem resztę elementów na płytkę i cewki filtrów. Niestety okazało się,że nawinąłem o jedną cewkę za mało i zabrałko mi 3 kondensatorów.

Zmontowałem jeszcze płytkę zegara jak już była w komplecie.
Teraz zostaje tylko uruchamianie i obudowa.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

73! Zbyszek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2012 11:06 przez SP6LTP.)
07-12-2012 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP6LTP - 07-12-2012 16:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości