Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP3IQ Offline
Bogdan
****

Liczba postów: 281
Dołączył: 23-10-2011
Post: #278
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Wreszcie wczoraj udało mnie się uruchomić podstawową wersję Husarka, tak aby można posłuchać i porównać z innymi odbiornikami. Wczoraj jak uruchomiłem późnym wieczorem, nie dało się posłuchać ze względu na wyjątkowo silną burzę magnetyczną (wsp. K wynosił 13 !). Dziś wsp. K zmniejszył się do K=4 co umożliwiło w ogóle słuchanie na pasmach. Porównanie wykonywałem z podobną homodyną to jest Piligrimem (zbudowaną przeze mnie ok. miesiąc temu w wersji SMD). Różnicę, którą zanotowałem, jest wyraźnie zauważalna, na korzyść Husarka. Natychmiast zauważa się na słuch następujące parametry Husarka:
- świetne audio Husarka, bez zniekształceń i charakterystycznego chrypienia jak w przypadku Piligrima (LM386),
- doskonała praca filtru LC w Husarku, dla SSB oraz zwłaszcza na CW (akurat kończą się zawody telegraficzne CQWW co dało się posłuchać doskonałe sygnały),
- mniejsze szumy w jak przypadku Piligrima,
- bardzo dobrze pracująca automatyka, nie mam zastrzeżeń do ARW w Husarku,
- bardziej głęboka regulacja RRW w Husarku, co daje się całkowicie zablokować odbiornik.
Wersję, którą testowałem nie miała jeszcze uruchomionego wzmacniacza S-Metra, więc nie mogłem zanotować pracy tego wskaźnika.
Zanotowałem natomiast taką wadę, że mam trochę za szerokie pasmo dla SSB, zostawiłem bez zmiany tą wersję z przed ok. tygodnia, gdzie dla 6 dB miałem Fgraniczne=ok 2950 Hz. Po dzisiejszych nasłuchach wyraźnie dało się zauważyć, że filtr "szeroki" powinien mieć skorygowaną charakterystykę, tak aby pasmo przenoszenia było do ok. 2650 Hz.
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 1:39 przez SP3IQ.)
26-11-2012 1:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP3IQ - 26-11-2012 1:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości