Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SQ5KHA Offline
Darek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 10-04-2011
Post: #254
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam,
W ostatnich dniach powróciłem do płytki automatyki, którą uruchamiam na „raty” z powodów czasowych i chciałem zobaczyć jak u mnie wygląda praca automatyki, czy po zastosowaniu elementów dobranych przez kolegów konstruktorów, na jakim poziomie utrzymuje się sygnał na wyjściu układu U1, noga 1. Ponieważ jestem wzrokowcem, bardziej do mnie przemawia „graficzne” przedstawienie zagadnienia związanego z układem. Pomierzyłem punktowo pracę automatyki tzn. podałem kilka wartości z generatora na wejście płytki filtrów akustycznych a odpowiedź mierzyłem na nóżce 1 układu U1, jak wspomniałem wcześniej zrobiłem kilka zdjęć, może niektórzy koledzy też wolą taką formę pokazania super działającej automatyki, jak dla mnie (podziękowania dla kolegów konstruktorów ) . Zdjęcia pokazują dwa oscyloskopy, ponieważ na pierwszym (kolorowym) musiałem włączyć możliwe wszystkie filtry żeby przebieg był w miarę czytelny, ale użyłem też drugiego żeby być pewnym czy dobrze mierzę (chyba dobrze Smile ).

CH1 – sygnał wejściowy , CH2 – sygnał mierzony na U1, nóżka 1
Pierwsze zdjęcia pokazują sygnał gdzie jeszcze nie działa automatyka
İmage İmage
Drugie gdy sygnał jest na granicy
İmage İmage
Trzecie, gdy już działa
İmage İmage
Czwarte, gdy następuje zniekształcenie sygnału (u mnie jest przy około 3.2 Vpp)
İmage İmage
Ostatnie zdjęcie pokazuje pracę automatyki bez płytki filtrów, ponieważ one wprowadzają te zniekształcenia, jak widać sygnał wejściowy jest około 21Vpp
İmage

Komentarze mile widziane Smile

73 Darek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 21:56 przez SQ5KHA.)
16-11-2012 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SQ5KHA - 16-11-2012 20:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości