Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5MNS Offline
Stanisław
*

Liczba postów: 11
Dołączył: 15-09-2009
Post: #220
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Ja też testuję odbiornik Husarka. Pracuje z syntezą Konstantina RD3AY. Wrażenia dalej bardzo korzystne. Słucha się tego z przyjemnością. Podłączyłem s-metr i korekcji wzmocnienia we wzmacniaczu dopasowującym wskazania są dość wiarygodne. To będę korygował w końcowj części uruchomiania. Dalej pracuję nad uruchomieniem toru nadawczego. Wzmacniacz mikrofonowy wzmacnia sygnał dość poprawnie. A dalej zobaczymy.
Parę słów na temat Filtru SSB/CW i indukcyjnośći. Od Kolegi SP6EER dostałem orginalne rdzenie.(Dzidek Dziękuję Bardzo). Z demontażem najmniejszych problemów. Szybko, łatwo i przyjemnie. Po wykonaniu bolczyka do mocowania karkasów w czasie nawijania cewek do roboty. Nawinąłem 200 zwoi drutu 0,18 mm i złożeniu rdzenia pomiar. I tu konsternacja. Cewka ma 142 mH. Mierzę przyrządem UNI-T UT-70A. A więc coś ten przyrząd nie bardzo. Zrobiłem generator w/g Zdzisława SP6EER i pomiar. Wynik różni się o niecałe 0.2 mH. A więc nie tu problem. Po dokładnym przyjżeniu się powierzchni rdzeni okazało się że pozostały minimalne resztki kleju i one powodowały powstawanie szczeliny zmniejszającej indukcyjność. Przetarcie na papierze 1000 i złożenie spowodowało uzyskanie indukcyjności 168 mH. Odwijając zwoje uzyskałem wymagane 160 mH. Piszę to dlatego że to forum przeglądają Koledzy o różnym zaawansowaniu. Mogą mieć różne problemy. I moim zdaniem czasami takie drobne problemy powodują że ludzie się zniechęcają. Drobna uwaga a ułatwia pracę.
01-11-2012 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5MNS - 01-11-2012 11:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości