Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP4OLL Offline
Jerzy

Liczba postów: 4
Dołączył: 28-08-2011
Post: #203
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Witam.
Jest to mój pierwszy post na forum, więc pragnę się przedstawić. Radiotechniką i krótkofalarstwem zajmuję się od kilkudziesieciu lat. Obecnie po kilku latach przerwy wróciłem do starego hobby. Udało mi się wykonać już kilka urzadzeń. Jednym z pierwszych był Digital 942, Potem zajmowałem się Cataliną, a obecnie już po powrocie zmontowałem Piligrima SMD i obecnie montuję Husarka. Dysponuję fabrycznymi płytkami i syntezą z kolorowym wyświetlaczem TFT kolegi Adama SP5FCS. Tą drogą chciałem podziekować Adamowi za perfekcyjnie działającą syntezę. Zmontowałem już wiekszość modułów. Za namową kolegi Zdzisława SP4HKQ zmodyfikowałem odrobinę filtr akustyczny SSB. W stosunku do pierwowzoru Janusza SP5BMP ma on poszerzone o 100 Hz pasmo w stronę niskich częstotliwości. Schemat znajduje się w poście 64 na stronie 7 watku o HUSARKU. Zmianie uległy kondensatory filtru HPF C37, C40 z 2 uF na 6.7 uF Kondensator C37+C38 z 0.62 uF na 2.2 uF, oraz rezystory obciążające filtr R10 i R15 z 470 Om na 240 Om. Wynik zmian prezentuję na załączonych wykresach. W załaczeniu także zdjęcia zmontowanych płytek Husarka.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage
21-10-2012 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4OLL - 21-10-2012 13:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości