Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #146
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Zmontowałem zasadniczy moduł do Husarka, płytkę homodyny. Na pierwszym zdjęciu moduł homodyny z płytkami polifazerów umieszczonymi na złączach szpilkowych, popularne piny kwadratowe. Złącze przyda się do prób i testów z różnymi polifazerami, potem możemy przylutować "balkoniki" polifazerów na stałe do homodyny.

Na drugim zdjęciu moduł bez płytek polifazrów, widoczne złącza oraz elementy umieszczone pod płytkami. Złącze "żeńskie" zgodnie z zasadami proponuję dać od strony homodyny, kołki na płytkach polifazerów.

Na trzecim zdjęciu zaznaczyłem miejsca gdzie trzeba wykonać kilka poprawek oraz moich modyfikacji.

1/Pierwsza modyfikacja opisywana już wcześniej to wykonanie połączeń pomiędzy dwoma rezystorami a układem FST (u mnie nacięcia górnej masy.

2/Jest problem z montażem stabilizatora LM317 w obudowie TO220, obudowa wchodzi na rezystor R=240. Ja zastosowałem układ w obudowie DPAK i przesunąłem układ do góry aby minąć pole rezystora. Niestety radiator trafia na połowę otworu mocującego dlatego wypełniłem go cyną.
Druga możliwość to dodanie podkładki pomiędzy płytkę a obudowę TO220 tak aby podnieś stabilizator ponad rezystor.

3/ Tranzystor J310 oznaczony Q1 musimy obrócić o 180 stopni (zła obudowa na druku).

4/ Brakuje pola do przylutowania rezystora 10k, "skrobiemy" solder maskę i lutujemy tak jak na czwartym zdjęciu.

5/ Przeniosłem kondensator tantalowy lutowany do "pola radiatora" LM317 (tam jest 100nF) na środek płytki gdzie jest węzeł rozprowadzania zasilania 10,5V (68uF/16).

6/ Jeśli chcemy wykorzystać posiadane kondensatory tantalowe w obudowach D to będziemy musieli przesunąć punkty lutowania do tych kondensatorów do masy, miejsce jest tylko musimy usunąć solder maskę, przylutować i gotowe.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage

73 Adam
26-09-2012 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 26-09-2012 13:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości