Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #130
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Darek, witaj w gronie budujących Husarka, ilość rozpoczętych urządzeń rośnie bardzo szybko. Pierwsze płytki zawsze są trudne ale jak się złapie odrobinę wprawy to wygoda przy budowie prototypów jest ogromna. Widać, że jak się bardzo chce ... to można zrobić również samemu.

Na pierwszym zdjęciu druga strona zmontowanej płytki automatyki do Husarka. Ze względu na brak opisów elementów na druku trzeba każdy element dokładnie sprawdzać na schemacie. Ja stwierdziłem dwa drobne braki na płytce.

1/ brakuje pola na rezystor 22k na wejściu wzmacniacza LA4425. Na drugim zdjęciu widoczny jest sposób przylutowania brakującego rezystora łącznie z kondensatorem 220nF. Jednym końcem elementy są przylutowane do padów pod kondensator a drugie końce zwarte mostkiem z drutu.

2/ Brakuje pola na kondensator 470pF przy wzmacniaczu U3a (TL072, pin 1-2). Brakujący kondensator możemy przylutować na "kanapkę" równolegle do rezystora 100k. Ja na mojej płytce przylutowałem kondensator w obudowie 0805 bezpośrednio do nóg wzmacniacza (trzecie zdjęcie).
Może zamieszczone zdjęcia ułatwią Kolegom lokalizację elementów podczas montażu.

Ostatnie dwa zdjęcia pokazują sposób wykonania przejściówki SO8-DIL8 przydatnej do testowania wzmacniaczy SMD w układach homodyny. Przylutowanie układu SO8 wymaga użycia wąskiego grota lutownicy ponieważ miejsca jest bardzo mało. Zaletą tej wersji jest to, że układ mieści się w obrysie podstawki DIL8. Piny kontaktowe wyjąłem z listwy do łączenia płytek.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

73 Adam
23-09-2012 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 23-09-2012 19:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości