Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #109
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
(16-09-2012 1:28)SQ2DPP napisał(a):  audio z nich jest więcej niż zadowalające co prawda , ale chcialbym mieć jakąś skalę porównawczą z czystej ciekawości...

Mam pytanie, czy Kolega wykonał filtry akustyczne do Husarka, z czym i jak chce Kolega je porównywać i czy może Kolega rozwinąć komentarz "więcej niż zadowalające", może jakiś przykład filtrów pasywnych w amatorskim wykonaniu zasługujących na wyższą ocenę?

Na zdjęciach druga strona płytki filtrów w wersji z kondensatorami SMD. Ze względu na brak opisów elementów na płytce może ułatwi to Kolegom lokalizację poszczególnych elementów. Przed wlutowaniem kondensatorów do filtrów powinniśmy sprawdzić ich wartość. Niestety popularne kondensatory SMD w obudowach 1206, szczególnie te ze starych zapasów mają duże rozrzuty wartości. Czasem dla uzyskania wymaganej wartości pojemności musimy łączyć dwa kondensatory (podwójne pola na druku lub na "kanapkę".

Na płytce brakuje pół lutowniczych pod dwa kondensatory dla filtru CW w szerokiej wersji (kondensator równoległy do pierwszej i ostatniej cewki). Ja przylutowałem kondensatory do padów cewek i połączyłem drutem z drugim końcem cewki (tak jak na trzecim zdjęciu).


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Adam
17-09-2012 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 17-09-2012 22:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości