Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #95
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Zbyszek, ogólna koncepcja obudowy typu "tower" jest podobna do sdr-cube mimo, że nie wzorowałem się na tej obudowie. Tego typu rozwiązania znane są z komputerów PC oraz wież audio i to te ostatnie podsunęły mi ten pomysł. Nawet jeśli powstanie tylko jedno radio w tej obudowie to też dobrze, będzie oryginalnie i jedyne w swoim wyglądzie. Docelowo w podobnych wymiarach chcę wykonać kolumnę głośnikową oraz wzmacniacz 150W z zasilaczem sieciowym (zestaw trzy wieże). Na wyjazdy "gołe" radio, stacjonarnie zestaw.

Witamy Kolegę Jarka SP5CTD w zespole budującym HUSARKI, grupa ładnie nam rośnie, zapraszamy kolejnych "cichych sympatyków" do budowania i współpracy.

Pisaliśmy o tym, że pełna dokumentacja będzie dostępna po ŁOŚ 2013 ale część materiałów będzie publikowana na bieżąco i w zasadzie w każdej chwili możemy zacząć przygodę z tym radiem. Każdy kto opanował termotransfer może już w tej chwili wykonać moduł filtrów m.cz. oraz automatyki. Może uda się również przerobić druk homodyny aby był do wykonania domowymi metodami.
Do pierwszych testów możemy wykorzystać sterownik syntezy 4Z5KY na układzie Si570. Sam generator Si570 proponuję wykonać na module przewidzianym do sterownika SPHM i podłączyć go do procesora poprzez złącze. Takie rozwiązanie pozwoli łatwo zamieniać sterowniki 4Z5KY/SPHM bez przerabiania modułu.

Każdy kto pokaże na forum uruchomione moduły HUSARKA otrzyma z mojej strony wszelką pomoc w wykonaniu i uruchomieniu sterownika SPHM na wyświetlaczu TFT z panelem dotykowym, również przed spotkaniem ŁOŚ 2013.

Dla Kolegów projektujących własny front do Husarka - tu są dokładne wymiary wyświetlacza TFT 3,5 cala.
Wyświetlacz do nabycia na popularnym portalu (145zł+wysyłka).

73 Adam
09-09-2012 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 09-09-2012 15:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości