Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #88
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Skoro Husarek ma być oryginalny i łatwo rozpoznawalny to oprócz kolorowego wyświetlacza TFT powinien mieć charakterystyczną obudowę. Wiem, że każdy ma własny, wymarzony wygląd obudowy i trudno będzie opracować jednolity wzór do powielania dlatego mój projekt będzie mocno odbiegał od popularnych standardów.

HUSAREK w obudowie TOWER
Zależało mi aby radio zajmowało mało miejsca na biurku (szerokość), aby ekran wyświetlacza był wysoko, klawisze funkcyjne i gałka strojenia były centralnie na środku radia, aby wszystkie potencjometry oraz dodatkowe enkodery były dobrze widoczne i łatwo dostępne. Centralne umieszczenie gałki VFO ułatwia obsługę obiema rękami.

Aby spełnić moje oczekiwania narysowałem szkic obudowy typu "tower" (szkic w załączniku).
Na panelu mamy podwójne potencjometry regulacyjne dla dwóch odbiorników, wyświetlacz, 10 klawiszy funkcyjnych, gałkę VFO oraz podstawowe złącza (mikrofon, słuchawki, klucz).
Obudowa ma wymiary (front 160x200mm), głębokość około 240mm. Przy tych gabarytach obudowa jest bardzo pojemna i pozwala na bardzo elastyczne ustawianie modułów: poziomo, pionowo, wzdłuż lub w poprzek radia.

Wiem, że nie wszystkim Kolegom spodoba się taka wizja obudowy dlatego z zainteresowaniem obejrzę inne propozycje.
W załącznikach szkic frontu do własnych modyfikacji.


Załączone pliki Miniatury
İmage

.bmp  Husarek_sp5fcs.bmp (Rozmiar: 784.74 KB / Pobrań: 1752)
.lay  Husarek_sp5fcs.LAY (Rozmiar: 24.82 KB / Pobrań: 1330)

73 Adam
08-09-2012 0:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 08-09-2012 0:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości