Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #81
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
Witam aby nie zaśmiecać forum nowym wątkiem przypnę się tutaj .
Uruchamiam stopień końcowy PA na 2x RD16hhf1.
Ponieważ mam już wcześniejszy stopień oddający do 1 wata nie chciałem robić kilu stopni wzmacniających z tłumikiem.
Problemem z jakim się zmagam są wysokie zniekształcenia i duża zawartość harmonicznych na niskich pasmach do 10MHZ .
od 14stki jest nieźle . Wzmacniacz w testach sterowany czystym widmem i sinusem - 0,4 W dla uzyskania 10 W na wyjściu zasilanie 12,5V
Prąd spoczynkowy testowany od 600-1,2A . Akurat dobrałem dwa RD i nie musiałem oddzielnie ich polaryzować ( prądy różnią się kilkanaście mA )
Po symetryzatorze wejściowym na bramkach identyczne przebiegi przesunięte w fazie o 180st - ładne sinusy . Dołożenie kondensatorów w dren-masa poprawiło sprawność , zmniejszyło harmoniczne dla wyższych F . Tłumienie wzmocnienia dopiero powyżej 30MHZ z takimi pojemnościami .
Zasilanie puszczałem również przez oddzielne dławiki na dreny aby nie płynął prąd stały przez trafo wyjściowe ale to nic nie zmieniło .
Indukcyjność trafa wyj 7 / 28uH . Jako pierwotne - srebrzony gruby ekran , jako wtórne 2 zwoje drutu fi1mm w potrójnej emalii przedziane wewnątrz
Wszystkie połączenia możliwie krótkie masa dookoła i od spodu - laminat dwustronny .
Przebiegi wykonane na sztucznym obciążeniu bez żadnych LPF , oczywiście po ich podłączeniu wszystko jest pięknie ale 3,5 i 7 się grzeje -bo gdzieś się śmieci muszą odłożyć .
Może ktoś coś mądrego poradzi

W Husarku tak ładnie wyszło konstruktorom Confused


Załączone pliki
.pdf  sch 2xrd16.pdf (Rozmiar: 11.3 KB / Pobrań: 2014)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2015 18:08 przez SP2FP.)
07-07-2015 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU - SP2FP - 07-07-2015 18:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości