Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz QRP co nie tak?
SP1NV Offline
Mietek
**

Liczba postów: 91
Dołączył: 26-07-2009
Post: #25
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak?
(02-01-2011 20:02)SP7KH napisał(a):  Ponieważ cały czas szukam wzmacniacza mocy do TRx-2008 jestem bardzo zainteresowany wszystkim na temat tego wzmacniacza.
Podejrzewam na "nos" że będę potrzebował jeszcze jednego stopnia wzmocnienia wstępnego - zerżnołem zatem jeden, a dokładnie pół stopnia z TRx-Junior.
Skleiłem to do kupy i wyszło mi takie cudo.
Niesprawdzone - nie zrobione, czysta teoria.
O opinie proszę - czy bez okularów, koca p-poż i gaśnicy BCE można do tematu montażu i uruchomienia podejść.
Szczególnie żę moja specjalność zawodowa to domó budowa !
No niestety nie ten wzmacniacz ci nie zadziała pierwszy stopień na BS170 ma w drenie kondensator 220n który całkowicie zewrze wcz do masy tak samo w kolektorze tranzystora bd135 tu jest błąd oba kondensatory powinny znaleźć się po stronie zasilania +12 v co do stopnia na irf840 na suwak potencjometru wstaw kondensator 22nf pozostałe uwagi kolegi SP2JQR zastosuj i wzmacniacz ci zadziała .
Do kolegi SP2JQR przepraszam za małą podpuchę w jednym z postów podałeś jako poważne błędy złe ustawienie punktów pracy tranzystorów jednak nie zauważyłeś jednego wielkiego błędu zablokowanego dla wcz kolektora tranzystora BD135
I jeszcze jedna uwaga do kolegi Henryka w odpowiedzi na pierwszy post tego tematu podałeś listę zmian w pk 2 z tobą się nie zgodzę rezystor w stopniu końcowym od suwaka potencjometru do bramki powinien mieć poniżej 100om i być zablokowany do masy od strony suwaka tak na oko jednak dokładnie należy to przeliczyć.Zresztą mam prywatne pytanie i prośbę którą właśnie ci wysłąłem na priwa licze na odpowiedz po solidnym przemyśleniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2011 22:55 przez SP1NV.)
02-01-2011 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wzmacniacz QRP co nie tak? - SQ1PSE - 30-12-2010, 16:17
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - SP1NV - 02-01-2011 22:40
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - TJOW - 25-01-2011, 22:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości