Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #14
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
" A miało być tak pięknie " - czyli pierwsze refleksje po otwarciu koperty z płytkami do TrxAVR.

Płytki wykonane w technologii solder maska na miedź co widać po zdrapaniu solder maski, zastosowano grubszy laminat 1,8mm co poprawia sztywność druku pod klawiatury, reszta standard na średnim poziomie.

1/ Przy tej technologii zdziwił mnie spory nadmiar cyny na odkrytych polach, utrudnia to zdecydowanie montaż ponieważ elementy nie leżą na padach tylko w niekórych miejscach wiszą na cynie. Szczególnie widoczne i kłopotliwe na obudowach procesorów.
2/ Taki sam problem jak na płytkach podstawowych, dziwne obudowy pod elementy SMD, obudowy 1206 są za długie i za wąskie, obudowy 0805 zdecydowanie za małe pod montaż ręczny chyba, że Autor miał na myśli obudowy 0603 !
3/ Błędy projektowe, typu odkryte pola do przylutowania ekranów na padach i ścieżkach, dość ciasne otwory pod klawisze i złącza 2-u rzędowe.

Generalnie do przyjęcia ale liczyłem na większy profesjonalizm w "międzynarodowej lidze".
Ciekaw jestem jakie są odczucia innych Kolegów po otwarciu swoich kopert, pozdrawiam Adam


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

73 Adam
31-08-2009 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP5FCS - 31-08-2009 12:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości