Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #34
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
No tak, wypada coś napisać i o moich postępach w pracy. Przede wszystkim wielkie podziękowania dla Waldka. Naprowadził mnie na odpowiednie miejsca a prezentując i opisując Swoją pracę bardzo mi pomógł. DSP ruszyło z miejsca. Osiągnąłem ten sam etap co kolega czyli codec zwraca mi sygnał na wyjściu. Skorzystałem z programu Loader StarII IK6FWJ. Program odpalił bez problemu(XP) i po skonfigurowaniu ustawień powstał mi zgrabny plik ini. Nie potrafię powiedzieć dlaczego akurat u mnie to zadziałało. Tak się składa, że od dawna zajmuję się wieloma rodzinami procesorów, powiązanymi z nimi płytami ewaluacyjnymi no i różnymi narzędziami. W efekcie mieszałem już tyle razy w BIOS'ie i innych ustawieniach PC'eta, że trudno by mi było wskazać konkretne powody sukcesu.
Zrobiłem i uruchomiłem płytę frontową i mam nadzieję, że w najbliższym czasie powiążę ją z DDS'em. Czekałem na koraliki ferrytowe (mat. 43 ) ponieważ pojawiły się na stronie Kits & Parts. Wiem, że może wydawać się to zbytnią przesadą ale w wypadku tego radia nie mam ochoty na żadne eksperymenty ( no przynajmniej na tym etapie ). W każdym razie chciałbym to odpalić tak jak zrobili to autorzy projektu oraz ludzie o wiele bardziej zaangażowani w powstawanie tego radia. Wymieniłem kilkanaście maili z Glenn'em VK3PE i to on przekonał mnie do takiego podejścia. Świat się skurczył i jak tylko chcemy to możemy zdobyć wszystko. Może zabrzmiało to zbyt bezczelnie ale takie reguły obowiązują jeśli chce się odtworzyć takie akurat radio. Zresztą nawet Piligrim wcale radiem tanim nie jest. Takie mamy hobby no i przecież nikt nie każe nikomu kupować wszystkiego na wzór kolegów zza wielkiej i mniejszej wody.
Postaram się płożyć na forum zdjęcia segmentów, które udało mi się już uruchomić i myślę, że już jutro będzie to możliwe. W każdym razie, pomimo tego co jest podkreślone na stronie Glenn'a, że PicAStar nie jest kit'em to jak na razie, postępując zgodnie z uwagami bardziej doświadczonych kolegów udaje mi się powoli pchać ten projekt do przodu. W Sławmirze są kond. 0603 NP0/COG do BPF. Nie mają co prawda 1n ale to już drobiazg. Staram się skompletować tą sekcję w oparciu o cewki z Coilcraf'ta zgodnie z pomysłem G6ALU. To i tak sporo pracy i nawet nie widzę dla siebie szans, żeby wzorem Witka SP5TAA, nawijać te cewki samodzielnie. No tyle zdrowia i nerwów to ja nie mam! Ale przed Witkiem chylę czoła za tę mrówczą robotę.
73 Adam
26-02-2010 1:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SQ5OBR - 26-02-2010 1:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości