Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ5PGJ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 07-07-2010
Post: #191
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Zgodnie z życzeniem Adama, zgłaszam rozpoczęcie testów kolejnego egzemplarza skrzynki - zdjęcia poniżej.

Kondensatory częściowo silver mica - brakuje mi na razie 2 wartości: 82pF i 640pF. Te które były dostępne na allegro po prostu się nie mieszczą.

Wszystkie cewki nawinąłem równomiernie na rdzeniach.

U Adama widziałem 3 najmniejsze wartości nawinięte zwój przy zwoju na fragmencie rdzenia. Jakie jest uzasadnienie takiego podejścia?
Wydaje się że nawinięcie na całej długości rdzenia jest bezpieczniejsze z punktu widzenia nasycenia, ale może są inne powody....

Na razie jestem na etapie przygotowywania interfejsu 485 i czegoś bardziej wygodnego do manipulacji nastawami niż terminal.

Do tej pory testowałem przez wirtualny com port USB od AVT, taki jak na zdjęciu - (bez optoizolacji). Zauważyłem, że przy podłączeniu tego interfejsu niekiedy skrzynka nie resetowała się poprawnie - pewnie różnica potencjałów mas. A zatem optoizolacja wskazana!

Przy uruchamianiu były niespodzianki z powodu kiepskiego kontaktu w złączach. Trafiłem chyba na jakieś felerne sprężynki - odkształcały się trwale po 2-3 rozłączeniach. W końcu wymieniłem wszystkie na inne - kupione w innej serii i jest dużo lepiej.

Mam wątpliwości czy kontakt między płytkami przez same śruby-słupki będzie wystarczający, szczególnie w dłuższym okresie eksploatacji. Pewnie trzeba będzie przylutować tam łączące kawałki srebrzanki.

Antenę mam wyrzuconą za okno, więc będę próbował ją zestrajać mając skrzynkę w zasięgu ręki. :-)
Jurek
İmage İmage İmage
19-02-2011 1:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości