Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #411
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Witaj Robert w klubie składaczy easyATU.

1/ O możliwości zastosowania kondensatorów SMD w skrzynce pisałem w poście #371, wykonałem nawet płytki pod takie kondensatory i kupiłem ich część do skrzynki ale na praktyczne próby brakło czasu. W HFO można kupić dość duży zestaw wartości kondensatorów 500V, NP0. Przy połączeniu szeregowo 2 kondensatorów SMD uzyskamy napięcie przebicia 1000V, na druku możemy również dać szeregowo dwa takie hybrydowe kondensatory co do 2000V. Tak wykonane kondensatory należy dodatkowo polakierować. To powinno wystarczyć do mocy 100W ale trzeba to sprawdzić praktycznie przy skrajnych niedopasowaniach anteny.

2/ Aby nie blokować pinu RESET w procesorze trzeba wykonać modyfikację na druku i przerzucić sterowanie kierunkiem RS485 na pin do sterowania dioda LED, post #178.

3/ Skrzynka potwierdza odebranie i wykonanie rozkazu znakiem LF (przeniesienie do nowej linii na ekranie terminala). Jeśli skrzynka nie rozpozna rozkazu kursor zostanie w tej samej linii w której był wprowadzany rozkaz na ekranie.
tylko przy ładowaniu zawartości pamięci z pliku skrzynka potwierdza odebranie ramki znakiem '.'.


Załączone pliki
.jpg  easyATU_smd.JPG (Rozmiar: 416.7 KB / Pobrań: 3410)

73 Adam
08-06-2013 7:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 08-06-2013 7:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości