Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry soft do płytek designspark
SP6IFN Offline
Ryszard
****

Liczba postów: 455
Dołączył: 23-03-2010
Post: #31
RE: Dobry soft do płytek designspark
UFF!
Dobrnąłem do końca. No i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że program ma swoje wady:
- najpoważniejszą z nich to ta że sam robi głupoty i dlatego trzeba mu pomagać, tworzy mianowicie za dużo "śmiesznych" połączeń z przelotkami, nawet tam gdzie gołym okiem widać że nie są potrzebne, dzieje się to gdy niezbyt starannie rozmieścimy elementy. Lepszym sposobem okazało się usunięcie na już wygenerowanej ...pcb wszystkich połączeń i ponownym wskazaniu programowi co i z czym ma "skonektować". A i tak niektóre z nowych połączeń trzeba było przesunąć co nieco;
- celowo chyba wprowadzonym (nie jest to utrudnienie, ale szkoda tego) ograniczeniem jest brak możliwości zapisu wygenerowanego obrazu 3D, a tak ładnie wygląda taki obraz, no i chciało by się w opisach własnych projektów taki widok 3D zamieszczać. No cóż, program jest darmowy.....pewnie dlatego to ograniczenie.
Do ćwiczeń i nauki programu użyłem rysowanej przez siebie wersji znanego klucza CW wg. OK2TEJ....http://ok2tej.zbytky.net/ ,niezbyt dużo rysowania, konieczność stworzenia własnej wersji układu 89C4051DIL, której nie ma w bibliotece, skojarzenia jej z obudową (jest w bibliotece)..... wymusiło "głębsze" poznanie programu. Do podglądu zamieszczam efekty moich doświadczeń z programem, plik 3D trzeba sobie samemu wygenerować, projekt zrobiony jest bez błędów i obraz powstaje, nie można go jednak zapisać o czym pisałem wyżej. Na płytce nie umieszczałem przycisków pamięci programu klucza, program robił "głupoty" ze swiczami pobranymi z biblioteki, być może źle są tam opisane....a nowych nie tworzyłem. Dodatkowe pady na rogach płytki są tymczasowe, ponieważ przy drukowaniu do PDFa brak jest narysowanych krawędzi płytki, chyba że czegoś się nie nauczyłem. Uwagi mile widziane.....krytyka zabroniona!
Projekt można wykorzystywać do własnych celów, komercja jest zabroniona.
Rysio!


Załączone pliki
.zip  examples.zip (Rozmiar: 35.04 KB / Pobrań: 793)
03-04-2012 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobry soft do płytek designspark - SP6IFN - 03-04-2012 20:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości