Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waterfall - jak to działa
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #31
RE: Waterfall - jak to działa
Witam!

Niestety, nie zrobiłem postępów z odbiornikiem ale męka pracy na prowizorce zmusiła mnie do zrobienia płytek drukowanych.
Zrobiłem dwie płytki o rozmiarze 59/110mm - jedną dla wyświetlacza z procesorem, enkoderem, generatorem oraz detektorem AD8307 i drugą z częścią odbiorczą dla dwóch pasm.

İmage İmage

Podstawowa część uległa niewielkiej zmianie, zrezygnowałem z 7 przycisków na rzecz pięciu ze względu na brak miejsca i przerzucenie zmiany funkcji na impulsator. Na płytce znalazło się miejsce na diodę O/N, wyjście dla sterownia 8 pasm, sygnalizację O/N, tryb pracy (CW,SSB), klucz elektronowy oraz wejcia analogowe na przykład na pomiar SWR.

İmage İmage

Płytka odbiornika to w zasadzie dwa odbiorniki z częścią wspólną w postaci wzmacniacza wejściowego. Jest on selektywny i steruje dwa mieszacze na NE612. Jeden z nich działa w klasycznym odbiorniku na pośredniej np. 8MHz a drugi (dolny na rysunku) działa na innej pośredniej - zakładam na początek, że będzie to 32MHz.
Górny odbiornik jest klasyczny, detektor jest również na NE612 oraz posiada klasyczny wzmacniacz audio plus ARW.
Odbiornik dolny będzie współpracował przy realizacji funkcji wodospadu. Podobnie jak odbiornik górny jest również rezonansowy i zaprojektowałem go z pewnym nadmiarem. Jeśli pierwszy stopień za mieszaczem nie wystarczy to zmontuję drugi stopień z filtrem kwarcowym na dwóch kwarcach.

Płytki są już w produkcji (zaawansowanie wykonania ok. 50%) i do piątku będą gotowe a potem jeszcze pewnie z tydzień zejdzie na transport więc na razie zajmę się programowaniem zaległych funkcji: klucz elektronowy, przełącznik pasm, sygnalizacja stanów i pewnie znajdzie się od cholery podobnie nudnej roboty ;-)

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2022 11:55 przez SP6FRE.)
03-08-2022 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 08-05-2022, 19:33
RE: Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 03-08-2022 11:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości