Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz
SP1CWL Online
Stanisław
***

Liczba postów: 137
Dołączył: 27-07-2011
Post: #1
Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz
Po sześciu latach zakończyłem budowę mojego urządzenia , wykonanego od podstaw prze zemnie , koncepcja odbiornika jest oparta na wersji Gintera SP9RG , ja dopasowałem poszczególne elementy do zasobów materiałowych i posiadanej wiedzy.
Nadajnik to zlepek układów publikowanych w literaturze krótkofalarskiej , nadmienię że w stopniu końcowym wzmacniacza mocy w.cz. pracują dwa tranzystory 2XBLX15.
Parametry odbiornika jakie uzyskałem :dynamika -99dB ,czułość 0,3uV ,zniekształcenia intermodulacyjne trzeciego rzędu +13dBm ( wzmacniacz w.cz. 6dB który pokrywa tłumienia filtrów wejściowy po 3dB x 2.Nadjnik posiada moc od 50W do 97 W w zależności od pasma. Nie mam wykształcenia elektronicznego , skończyłem szkołę zawodową w 1972 roku i przy bardzo skomplikowanych układach konsultowałem się z bardziej doświadczonymi kolegami a są to Jacek SP1CNV
Andrzej SP1JXJ Marian SP9MQH który przesłał mi swoje schematy i bardzo im za to dziękuję.Pozdrawiam Stanisław SP1CWL. İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage
29-09-2021 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz - SP1CWL - 29-09-2021 14:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości