Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy.
BEGINNER Offline
Lukasz
*

Liczba postów: 10
Dołączył: 22-11-2020
Post: #19
RE: Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy.
W związku z innymi powiedzmy zajęciami zaniechałem zabaw z moim sprzętem (ale i tak dzięki za odpowiedzi i troszkę dyskusji) - do teraz, potrzebowałem coś sprawdzić i coś się stało, a stało się tak, pobawiłem się z pół godziny coś tam "pomierzyłem" i wyłączyłem pokrętłem i nic się nie działo podczas moich pomiarów żeby nie było że podłączyłem 1.21GW do wejścia. Oscyloskop zostawiłem wyłączony ale podłączony do zasilania sieciowego, i wracam za jakiś czas (30-40min.) do domu wchodzę do pokoju a tu tak jakby troszkę siwo i jedzie plastikiem jak ... , nic się nie dymi ale śmierdzi jak cholera, szukam co się jara i nie mogę zlokalizować aż w końcu doszedłem z czego ten zapach - no i się okazało że właśnie z oscyloskopu. był średnio ciepły może ze 40st. dymu nie widać ale czuć jak cholera. Musiałem szybko go wynieść i wietrzyć pokój (do teraz czuć), jeszcze nie zaglądałem do środka bo najpierw trza go wywietrzyć, ale co mu się stało? a może od początku był nie halo ale ja nigdy się tak długo nie bawiłem i nie miał szans się zagrzać? , ale w sumie teraz mierzyłem z pół godziny i nic się nie działo ani nie buczał ani nic - potem wyłączyłem poszedłem - wracam a tu taka sytuacja. U mnie w tym sprzęcie są ustawienia zasilania sieciowego (na różne napięcia 110V 220V i 240V) ustawiłem u mnie na zasilanie 240V, przecież jakbym ustawił na 110 to bym go już dawno załatwił a on chodzi tylko zaczyna się coś grzać. Słabe chłodzenie? słaby przepływ powietrza? stoi na półce że od góry ma tak ze 2cm od kolejnej półki a z tyłu cały odkryty tak że nie w jakimś bardzo zamkniętym regale czy cóś, i tak mu się porobiło, Jak trochę pooddycha to postaram się zajrzeć co mu się mogło stać ale najpierw wietrzenie.

Edit: Może prawdopodobnie z pomocą internetów zlokalizowałem skąd tak jedzie - prawdopodobnie (raczej na pewno) uszkodzony kondensator filtrujący na zasilaniu. Wypłynęło z niego takie brązowe maziowate.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2022 11:57 przez BEGINNER.)
29-03-2022 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy. - BEGINNER - 29-03-2022 11:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości