Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop cyfrowy SDS1102 - czy ktoś ma lub używał?
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #11
RE: Oscyloskop cyfrowy SDS1102 - czy ktoś ma lub używał?
Witam!

Ten ADS1013D jest interesujący, prawdopodobnie funkcjonalnie nie odbiegający od SDS1102 i DSO5102P.

Ale jako człowiek starej daty wolałbym coś "stojącego" a poza tym jestem przyzwyczajony raczej do gałek niż do ekranu dotykowego.
Mojemu telefonowi komórkowemu, mimo szybki ochronnej już trzykrotnie wymieniałem ekran i choć nie przypuszczam abym oscyloskopem rzucał jak telefonem to mówiąc poważnie, nie mam zaufania do ekranów dotykowych a i wygodniejsze jest chyba w warsztacie używanie klawiszy i gałek.

A ten ostatnio przywołany artykuł kompletnie mnie zdezorientował. Bo jeśli faktycznie kupuje się to samo, w sensie sprzętu a nawet oprogramowania, to zostaje jedynie do oceny skorupa :-(

Niestety, większość recenzji i porównań dostępnych na youtube jedynie ślizga się po temacie opisując gałki i funkcje co można i tak wyczytać z instrukcji.
Ale znalazłem też i bardziej szczegółową recenzję dla DSO5102 gdzie autor, dysponując odpowiednim sprzętem testuje wskazania dla wyższych częstotliwości. Konkluzja jest taka, że mniej więcej do 50MHz oscyloskop pokazuje rzetelnie sygnał a powyżej należy mieć świadomość ograniczeń i przyjętych uproszczeń w próbkowaniu sygnału.
Faktycznie, porównanie wskazań dla 100MHz tego oscyloskopu z modelem SDS2302 (2Gs/s) pokazują istotne różnice we wskazaniach ale i cena obu urządzeń to prawie różnica jednego rzędu.

Poszukam jeszcze innych recenzji SDS1102 i DSO5102P i mam nadzieję, że odezwie się też jakiś użytkownik jednego z tych oscyloskopów. Na razie nie jestem zdecydowany, poczekam też na jakieś lepsze relacje kursów walut bo chyba na razie są niekorzystne.

L.J.
03-10-2020 9:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop cyfrowy SDS1102 - czy ktoś ma lub używał? - SP6FRE - 03-10-2020 9:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości