Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #1
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
witam,
bardzo mnie zaciekawila ostatnia prelekcja na tegorocznym zjezdzie w Burzeninie. Poniewaz sprawa swieza, zakladam ten post, bo mysle ze nie tylko ja bylbym zainteresowany tematem/budowa urzadzenia.
Chodzi o prosta homodyne Poljakowa, ktora omawial i prezentowal dzisiaj Jurek SQ9RFC wg. swojej modulowej koncepcji.
Przegrzebalem internet (tez rosyjski Yandex) ale dokladnie takiego samego schematu jak Jurek przedstawil nie znalazlem a chcialbym od niego zaczac zabawe/nauke. Stad prosba do autora prezentacji o podzielenie sie schematem i pomoca w konstrukcji tego ustrojstwaSmile - Pewnie bedzie wiele pytan, JurekSmile

Najblizszy prawdzie bylby chyba ponizszy schemat:
https://yandex.ru/images/search?pos=101&...source=wiz

Bardzo fajny blog nt. budowy DCR-a Polyakova przedstawia BH1RBG:
https://sites.google.com/site/linuxdigit...c-receiver

Post ten ma mi (i innym) sluzyc przede wszystkim do pokonywania problemow przy budowie tego urzadzenia, zrozumienie jego zasady dzialania, metodyki pomiaru itp. Mam nadzieje ze informacje tutaj zawarte pomoga innym malo doswiadczonym kolegom tez zbudowac taki odbiornik. Licze na merytoryczna pomoc Jurka i innych bardziej doswiadczonych kolegow. Prosba do wszystkich ktorzy pozjadali wszystkie rozumy: prosze nie smiecic tego postu swoimi uwagami. Chce sie tu czegos nauczyc a nie wysluchiwac jaki to glupi jestem. Z gory dzieki!
Pozdrawiam wszystkich uczestnikow Zjazdu!

Dzieki Jurek za super prezentacje i podrzucenie schematu na forum.
pozdrawiam!
08-09-2019 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ8GUO - 08-09-2019 18:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości