Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ?
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #1
kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ?
Witam.
Prowadziłem kiedyś tu kurs programowania AVR-ów w języku C. http://sp-hm.pl/thread-1161.html
Fakt, był trochę koślawo prowadzony ale z informacji jakie do mnie dotarły wynika, że co najmniej kilku ludzi z niego skorzystało ze skutkiem pozytywnym ... w sensie, że czegoś się nauczyli, a co ważniejsze "połknęli bakcyla" i dalej umieli iść sami szukając wiedzy w necie.
Tak na prawdę ja wtedy też dopiero się uczyłem.
STM32 też już ogarniam.
Teraz są takie czasy, że niektóre układy muszą chodzić z taka prędkością że ho-ho.
... i tylko układy FPGA dają sobie z tym radę (pewnie są inne o których istnieniu nie wiem)
... stąd zrodziła się we mnie potrzeba zaznajomienia się z tym tematem.
Wczoraj i dzisiaj pogrzebałem w sieci i leciutko liznąłem temat.
Nie mam pojęcia jakiej platformy użyć - chciałbym żeby ktoś kto coś wie na ten temat podpowiedział - ma być to tani i popularny układ. Obstawiam dwa typy : ALTERA i SPARTAN. Widziałem klony programatorów do Altery za 20zł+przesyłka. Do Spartana ponad 100zł - nie widziałem jeszcze tańszego, ale specjalnie nie szukałem.

Dlaczego tu piszę to co piszę zamiast uczyć się samemu po cichu w domu ? ... bo fakt prowadzenia kursu powinien mnie motywować (tak miałem przy kursie C) , no i razem jest po prostu raźniej.

Napiszcie czy jest sens się w to wbijać na tym forum.
05-09-2019 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ? - SP4EJT - 05-09-2019 17:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości