Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ?
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 284
Dołączył: 05-10-2014
Post: #1
Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ?
Witam

Powoli przymierzam się do wymiany mojej anteny na nową. Nową to może za dużo
powiedziane , po prostu zawieszę deltę bez cewki . Ta , która teraz jest zawieszona to wersja wg W7AAK a nowa tak jak pisze będzie bez tej cewki.
Ja mieszkam w rogu bloku i antena będzie zawieszona pomiędzy kasetami gdzie znajdują się urządzenia od wind. Po mojej lewej stronie mam ok 15.4 mtr do kasety w sąsiedniej klatce i po prawej mam ok 16.5 mtr do drugiej. Pomiedzy tymi dwiema mam ok 22.5 mtr odległości czyli maksymalne wymiary to 15.4 - 22.5 - 16.5 mtr .
Antena zrobiona będzie z przewodu elektrycznego 2,5 mmº i do tego balun 4:1 300W . Wysokość jak dysponuje to ok 1.5 do 2 mtr na lewo i na prawo ponad dachem zrobionym z dachówek , zas najdłuższe ramie wisi ok 13 mtr nad ziemia. Kolega SP9DLM Darek , radzi mi aby antenę zawiesić przynajmniej w dwóch punktach na rurze aby antena nie była równolegle do dachu tylko pod ukosem to wtedy będzie lepiej działać. Wymiary ramion jakie będą , tego jeszcze dokładnie nie wiem bo w internecie sa podane rozne. Najważniejsze aby nie była ona dłuższa niż 40.1 mtr sumując długości trzech ramion.
Dlatego tez proszę kolegów o poradę , wszelkie wskazówki sa mile widziane

Wojtek

Toledo

Hiszpania
05-08-2019 0:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ? - EC4AGT - 05-08-2019 0:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości