Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #18
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
Nowa wersja PCB (2.1) dotarła do mnie już dawno temu, ale mam ostatnio na głowie remont generalny mieszkania (a więc przygotowania, pakowanie i przenosiny do tymczasowego lokum), więc nie miałem czasu, aby zajrzeć do elektroniki.

Nową wersję DSP VNA złożyłem dopiero przed kilkoma dniami.
O dziwo miernik ruszył od pierwszego włączenia - chyba nabrałem już wprawy w lutowaniu SMD Wink

Tak wygląda nowa wersja PCB:

İmage

İmage

A tak już po złożeniu:

İmage

Jak widać, trochę przysmażyłem mieszacze ADE, ale były odlutowywane gorącym powietrzem ze starej wersji i trochę słabo mi szło Big Grin
Na szczęście nie uszkodziłem ich i wszystko pracuje poprawnie.

Szlifuję jeszcze oprogramowanie. Udało mi się ostatnio pozytywnie zmodyfikować sterowanie Si5351 i dzięki temu całe DSP VNA może pracować w zakresie od 0,1 do 675MHz (od 225MHz w górę już na trzeciej harmonicznej).
Ograniczyłem jednak sztucznie od góry do 500MHz, bo chyba wyżej nie ma sensu zaglądać.

Będę tu na bieżąco (w miarę czasu wygospodarowanego przy okazji spraw remontowych) zamieszczał informacje o postępach prac i pomiarach.

Póki co jedną płytkę wysłałem do kolegi Krzysztofa SP9RQA, który będzie moim beta-testerem oprogramowania Wink

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
16-05-2019 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz) - SP3GO - 16-05-2019 10:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości