Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka sprawdzona antena do ręczniaka?
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1
Jaka sprawdzona antena do ręczniaka?
Cześć Panowie (i ewentualne Panie). Ponieważ w moim mieście zagościł przemiennik DMR postanowiłem iść z duchem czasu i zakupiłem ręczniaka AnyTone D-868UV. Przed zakupem wyobrażałem sobie, że ręczniak będzie stał na biurku i z anteną od zestawu bez problemu będę obecny na przemienniku. Niestety - jak się okazało nie jest to takie bezproblemowe. Przemiennik ma jeszcze lokalizację prowizoryczną (anteny niewysoko na balkonie w domu kolegi) i nie wiadomo kiedy to się zmieni na lepsze. Pomyślałem : kupię Nagoyę NA-771 - będzie lepiej. I tu zonk. Po próbach porównawczych na odbiór i nadawanie obu anten (Nagoya i antena standard od kompletu) żadnych różnic na lepsze. Pomierzyłem rezonanse anteny: jeden na 162,65 MHz - SWR znośny (1,6), a drugi rezonans wysoko poza pasmem 70 cm z SWR ok. 4. Do d..y z taka anteną. Panowie doradźcie co kupić na oba pasma, aby zapłacić i mieć pewność, że antena stroi się w ,,naszych" zakresach. Nie mam u siebie sklepu, gdzie mógłbym iść z analizatorem i przebierać, by trafić na tę właściwą. Możliwe, że kupiłem podróbę, bo poszedłem po taniości na Allegro. Oczywiście w opisie przedmiotu było napisane: Oryginał. W innych sklepach identyczne anteny można również kupić w cenie trzykrotnie większej. Też jest napisane, że ,,Oryginalna". Tylko skąd mieć pewność, która jest która. Można kupić dużo droższą i też będzie nadawała się do kosza. Może odczepić się od firmy Nagoya i zmienić na inną?

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2018 22:59 przez SP4LVC.)
07-10-2018 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaka sprawdzona antena do ręczniaka? - SP4LVC - 07-10-2018 22:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości