Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Murzynek jeszcze raz...
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #5
RE: Murzynek jeszcze raz...
@SP8NLG wrzuć TU te skany! Bo poza mną myślę będzie więcej takich co zechcą po mnie lub samodzielnie to wykonać. UV 3R ma fantastyczny odbiornik bo mój jeszcze "gwizda" na końcówce ZPFM 4 grubo poniżej 1 uV czułości. Numer polega na tym ze moje radio jest "wykręcone" przez Chińczyków na ponad 3 Waty i oprócz tego że muszę zastosować małą moc do sterowania tych końcówek ( około 1,5 Wata) to jeszcze wydaje mi sie że do tych kompletnych końcówek i TO będzie za dużo o połowę przynajmniej. Więc trzeba zastosować tłumik na wejściu każdej końcówki i to ok 15 dB 1 Inaczej półtora Wata z "badzionga" rozniesie to wszystko w diabły ao ile nawet nie rozniesie to polecą takie śmieci że obawiam się o rychła wizytę UKE w moim QTH. Ze wzmacniacza napięciowego w oryginale wychodzi maksymalnie 0,5 Wata czyli tyle co z FM 315. jeśli ktoś chce to można od razu majac układ VOX takie radio podłączyć i uzyskać jakieś 10 /12 Wat na wyjściu. Tylko ze to w porównaniu z UV3R to jest muzeum techniki a Bao niestety... wymaga tłumika i dopracowania obwodów na wejściu. Ale da się zrobić. Teraz co do cewek. Dane cewek są w odpowiedni sposób "szyfrowane" na dokumentacji i jak przyjrzysz się cewce a potem odczytasz co pisze na dokumentacji to będziesz wszystko wiedział nawet dane drutu.- hi.

Teraz jeśli mogę prosić to chciałbym schemat końcówki 330 MHz i schemat 450 MHz ( różnią się nieznacznie ale jednak!) plus dane czyli skany tabelek dla danej wersji. Bo o ile wersja 450 na f zapracuje to zejście na 432 MHz ( tam według SP6LB stroi sie wszystkie filtry) już wymaga poprawek w długości każdej cewki. Tutaj w obwodach tranzystorów będą tylko "odwrotne litery U" odpowiedniej długości i wykonane z odpowiedniej srebrzanki a że ja lubie wyciągnąć obwody najbardziej optymalnie to muszę sobie popatrzeć na dokumenty by wiedzieć co i jak. Dochodzi jeszcze ten przełącznik diodowy w antenie. Coś mi mówi że bez przekaźników od Zewa dodatkowych sie nie obędzie.Ale to jak to sie mówi Pan Pikuś. dochodzi dorobienie VOXa na w.cz. ale tu po tłumiku wystarczy mała pojemność , potencjometr i transoptor na końcu którego zamontuje tranzystor wykonawczy a w kolektorze cewki przekaźników... no i powinno ruszyć. Na razie tyle. Jak możesz to wrzuć skany dokumentacji. Pozdrawiam! Smile
18-04-2018 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Murzynek jeszcze raz... - SP3SUZ - 16-04-2018, 20:40
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP8LNG - 17-04-2018, 14:49
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP3SUZ - 17-04-2018, 19:53
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP8LNG - 17-04-2018, 22:17
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP3SUZ - 18-04-2018 11:18
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP8LNG - 18-04-2018, 19:32
RE: Murzynek jeszcze raz... - SQ6ADE - 18-04-2018, 21:40
RE: Murzynek jeszcze raz... - SP3SUZ - 19-04-2018, 10:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości