Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dBm miarka na AD8307
SP0X Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 03-02-2018
Post: #1
dBm miarka na AD8307
Panowie, postanowiłem zrobić prostą miarkę w.cz. gdyż nie posiadam żadnej.
Jako że mam kilka AD8307 i wyświetlacz OLED to je wykorzystałem.
Najmozolniejszą część roboty już mam za sobą czyli odczyt z ADC i prezentacja graficzna wyników.
Jako liczydło wykorzystałem bardzo tani i popularny moduł na STM32 z tego względu że ma ADC o rozdzielczości leszpej niż arduino oraz więcej ramu.
Gdyby wykorzystać arduino uno, nano itp to sama obsługa wyświetlacza pochłania ponad 70% ramu tak że padło na STM32.
Mimo że to jest STM programowanie odbywa się za pomocą kompilatora arduino z pewnymi dodatkami.
Kalibracja wyników będzie się odbywała programowo.

Moje pytanie brzmi: jaki schemat zastosować do AD8307 żeby to w miarę poprawnie pracowało na KF i UKF jednocześnie ? Nie do końca rozumiem sprawy dopasowania impedancji wejścia tego układu. Czy układ dla każdej częstotliwości wymaga innego dopasowania ?
Wiadomo że to nie będzie układ laboratoryjny tylko zgrubno-warsztatowy ale pasowałoby żeby wyniki były w miarę przyzwoite.
Chciałem też dodać załączany przekaźniczkiem tłumik żeby można było mierzyć trochę większe moce, do kilku-kilkunastu watów a może się da więcej tylko poprzez zastosowanie tłumika.
Na dole wyświetlacza widać nawet napis "att" bo sobie już przygotowałem w programie taką opcję z tłumikiem.

Jakby ktoś się znalazł kto podpowie jak ten projekt dokończyć to pewnie pokusiłbym się o zamieszczenie całej dokumentacji wraz z programem żeby inni bez-sondowcy mogli sobie taki przyrząd zrobić.

Tak wygląda na dzień dzisiejszy praca wyświetlacza - sterowana potencjometrem zamiast AD8307.


11-03-2018 1:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
dBm miarka na AD8307 - SP0X - 11-03-2018 1:51
RE: dBm miarka na AD8307 - SQ8MVY - 11-03-2018, 12:18
RE: dBm miarka na AD8307 - SP0X - 11-03-2018, 17:12
RE: dBm miarka na AD8307 - SP2IPT - 08-04-2018, 20:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości