Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik pasma lotniczego wg SP8JHM - Czy będzie dziennik?
SP7EZG Offline
Artur
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 06-12-2015
Post: #14
RE: Odbiornik pasma lotniczego wg SP8JHM - Czy będzie dziennik?
Witajcie,

płytki powiercone, zabezpieczone.
Zabieram się za montaż.

Niestety, to były moje pierwsze płytki dwustronne, i wystąpiło pewne przesunięcie pomiędzy stroną ścieżek a stroną elementów, jednak jest ono na tyle nieznaczne, że po sprawdzeniu nie ma wpływu na połączenia elektryczne na płytce.

Trzymajcie kciuki!


İmage
Update:

Uruchomiłem wzmacniacz m.cz. Słychać, że wzmacniacz ma płytkie sprzężenie pomiędzy 1 a 8 nogą LM386, bo po podaniu dużego sygnału z telefonu głośnik gra gość cicho. Pewnie dlatego autor zastosował stopień na TL072.

Nie mniej jednak cieszy cisza. Jest absolutnie cicho, dopiero po dotknięciu nogi 3 słychać brum. Jedno to niskie wzmocnienie, dwa to chyba ta masa na całej płytce. Jest naprawdę dobrze.

Pojawiły się problemy z rozszyfrowaniem montażu elementów w górnej prawej części płytki, na prawo od TL072. Rozpiska elementów mówi swoje, a płytka swoje. Napisałem do autora z potrzebą rozszyfrowania, zobaczymy czy się odezwie.

Małymi kroczkami do przodu

İmage

I kolejny update:

Złożyłem drugą pośrednią. Niestety, wpinając się m.cz za detektor nadal słyszę ciszę. Brak reakcji na dotykanie nogi 1 TCA. Nawet brumu.

Uszkodzone filtry 7x7, czy ceramiczny 455 kHz?

Pozdrawiam, Artur
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2018 9:52 przez SP7EZG.)
27-01-2018 9:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odbiornik pasma lotniczego wg SP8JHM - Czy będzie dziennik? - SP7EZG - 27-01-2018 9:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości