Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ?
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #24
RE: Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ?
Panowie! Robiłem takie rzeczy z odbiornikami i według mnie trzeba zacząć od wzmacniacza akustycznego. Z moich obserwacji wynika że to urządzenie prawie zawsze jest traktowane po macoszemu, a przynajmniej mówiąc bardzo delikatnie z przymrużeniem oka. Kondensatory sprzęgające jak i odsprzęgające pozostawiają wiele do życzenia, Zwłaszcza po wielu latach pracy. Musimy zdać sobie sprawę że te urządzenia widziały serwis z prawdziwego zdarzenia ostatni raz w fabryce. Wymiana mieszacza , diod przełącznikowych niewiele da jak to cholerstwo dalej szumi. Druga równoległa kwestią jest zasilacz i jego tętnienia. Sam nosze sie z zamiarem dobudowania do mojego Drake TR4CW zasilacza z żarzeniem prądem stałym. Drake wyszył wiązke przewodów typową krosówką telekomunikacyjną pakując wszystko razem do przysłowiowego jednego wora. Żarzenie , minus siatkowe drugie itp.Podobnie jest w innych radiach także u Jurka , autora wątku. Tylko moim zdaniem najpierw trzeba poprawić zasilacz , potem m.cz. a na końcu wziąć się za resztę aby po drodze nie wylać dziecka z kąpielą.
14-11-2017 1:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ? - SP3SUZ - 14-11-2017 1:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości