Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netbooki w służbie swoim użytkownikom - wydajność
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #2
RE: Netbooki w służbie swoim użytkownikom - wydajność
Witam,

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  ....opartego o dwurdzeniowy AMC C60.....

Nie AMC lecz AMD. Ten procesor wszedł na rynek w roku 2011 !!!!! - można powiedzieć prehistoria... Nie powinna więc dziwić jego słaba wydajność. Od roku 2011 wiele się zmieniło w stronach WWW, programy obrosły w wodotryski - więc potrzebują mocnej jednostki CPU dla płynnego działania

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  ...Krok 1: System.
Ja wiem, że sprzęty obecnie sprzedawane są wyposażone w ciężkie Windowsy 10,..

Przy takich procesorach tylko systemy linuksowe z lekkim środowiskiem graficznym się sprawdzą

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  Krok 2: Dysk
....mile widziany SSD. Ja nie chciałem się w to pakować - nie ma sensu.....

Wręcz przeciwnie, sens jest. Nawet na tak wolnych procesorach wydajność systemu wzrasta kilkukrotnie.....

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  Masz możliwość wymiany ramu? Minimum 2 GB.

Raczej minimum to 4 GB do w miarę komfortowej pracy. 8GB to już przywzoita opcja

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  - eBoostr. Program, który tworzy plik pamięci podręcznej na Kartach SD/Pendrive'ach. Bardzo fajnie uzupełnia dysk w momencie, gdy trzeba szybko odczytać małą ilość danych z pamięci.

Nie jestem w stanie pojąć - dysk SSD nie, ale karta SDHC / SDXC, która jest kilka razy wolniejsza już tak ? Hmm, dziwne podejście.
Zauważ, że karty SDHC, SDXC.... przy ciągłych operacjach zapisu padają jak muchy. A plik wymiany będzie cały czas używany, ze względu na małą wielkość pamięci RAM - u Ciebie 1GB

(22-10-2017 13:15)SP7EZG napisał(a):  Krok 5: Procesor
- Podkręcanie. Szukasz wydajności? Nie kupuj Netbooka.

Nie do końca się z tym zgodzę, Raczej powinno to brzmieć "Nie kupuj Netbooka zbudowanego na 6 letnich podzespołach"

Dzisiaj są dostępne netbooki z energooszczędnymi procesorami, które mają zaimplementowaną sprzętową obsługę flashy, VP9 - obecny standard youtube i innych podobnych portali, kodowanie / dekodowanie video w formatach H.264, H.265, tak więc wysoka moc obliczeniowa takich procesorów nie jest potrzebna.

Jeżeli natomiast używasz przeglądarki chrome / chromium, to włącz w niej sprzętowe wspomaganie obsługi WebGL, video itp.....

73 Paweł
22-10-2017 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Netbooki w służbie swoim użytkownikom - wydajność - SQ8MVY - 22-10-2017 14:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości