Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wariacja na temat minitransceivera fazowo-homodynowego
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,004
Dołączył: 26-09-2012
Post: #16
RE: Wariacja na temat minitransceivera fazowo-homodynowego
Chętnie bym. Jest jeden problem. Mądrzejsi ode mnie się nie wypowiadają* w temacie mieszaczy zbyt wiele, trzeba stosować "reverse engineering". Rzecz w tym że 3253 załatwia cały jeden mieszacz, I/Q w takiej konfiguracji jaką chciałem. Ta "dziwna" konfiguracja w której uzwojenie po stronie mieszacza "pływa" (nie ma odczepu). Obie nogi transformatora są załączane powodując przepływ prądu raz w jedną raz w drugą. Czemu obie? A temu żeby zsymetryzować szpilki od przełączania. To znacząco zmniejsza przeciek, zwiększa natomiast nieco rezystancję przełączania, ale to nie dramat. Mam natomiast podejrzenia że CBT3253 NIE jest stricte kluczem analogowym - można popatrzeć na jego ch-kę ROn od napięcia i jest niesymetryczna, podczas gdy dla analogowych (gdzie są dwa mosfety P/N) jest bardziej symetryczna. To poszlaki ale być może z np. 1G3157 lub CBTLV będzie lepiej (http://www.ti.com/lit/an/sdya018/sdya018.pdf strona 364).
Może się uda, będę wyjechany i coś usłyszę. W bloku nic. Biały szum.

* I stosują np. pojedyncze klucze typu 1G3157 właśnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2017 14:19 przez SQ5KVS.)
14-09-2017 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wariacja na temat minitransceivera fazowo-homodynowego - SQ5KVS - 14-09-2017 14:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości