Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podlaczenie mikrofonu MC85 do TS50
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 285
Dołączył: 05-10-2014
Post: #1
Podlaczenie mikrofonu MC85 do TS50
Witam

Posiadam mikrofon MC85 Kenwooda , ktory jest podlaczony do radiaTS 50 +AT 50 takze Kenwooda.Ten zestaw mam od dawna tj od momentu kiedy zakupilem caly tez sprzet i chyba bedzie to ponad 20 lat ( dokladnie nie pamietam ) Z opisu wynika , ze nie jest on kompatybilny z tym radiem. Mikrofon ten ma kompresor dzwieku ale z tym radiem nie dziala choc nie jestem pewny czy jest to tak do konca.
Tak pisze bo wydaje mi sie ze mikrofon jest uszkodzony . Dawniej w czasie nadawania potencjometr MIC LEVEL mialem ustawiony mniej wiecej w polowie i wtedy przy mowieniu do mikrofonu z odleglosci ok 10 cm wskazowka miernika wychylala sie do - 40 dB. Miernik mocy wyjsciowej pokazaywal ok 90-95 w . Teraz aby to osiagnac , musze miec usta "przyklejone" do wkladki elektretowej i potencjometr ustawiony na 10 tj na max.
Czasem w czasie nadawania , nie wypowiadajac zadnego slowa tylko naciskajac PTT mikrofon sie wzbudza i wskazowka wychyla sie na max.
Kiedys znalazlem w internecie opis z podobnym przypadkiem i w kilku miejscach dolutowalem kondensatory ceramiczne 100 nF. Wydaje sie , ze to pomoglo ale do czasu. Teraz na nowo pojawil sie problem. Takze mialem przypadek ze dotykajac obudowy mikrofonu tez sie wzbudzal. Cos podobnego takze znalalzem w internecie i poradzono mi zaizolowac kapsule elektretowa . Tak tez zrobilem i problemy zniknely. Dzis , czytajac o klopotach jakie sa z tym mikrofonem znalazlem nowy opis , ze moze byc problem z masa kabla ktory idze do kapsuly. Kabel ten jest przylutowany z jednej strony do PCB , czarny i bialy oraz oplot ( masa ) zas od strony kapsuly tylko czarny i bialy. Oplot jest obciety. I tutaj radza oplot polaczyc z czarnym.

Radio TS 50 ma fabryczny mikrofon dynamiczny i trzymam go okolo 10 cm od ust , w czasie nadawania nie mam problemu z moca wyjsciowa. Niestety z tym drugim tak ,bo aby osiagnac taka sama moc , tak jak pisze wczesniej , musze go miec prawie w ustach.
Mikrofon zasilany jest bezposrednio z radia i zastanawiam sie czy moze odlaczyc pin z napieciem bodajze 8 V i zasilic z baterii jakie sie wklada do komory mikrofonu.

Tak wiec mam prosbe do kolegow uzytkujacych taki sam mikrofon o opinie jak sie im sprawuje i czy maja podobne klopoty.


Pozdrawiam
Wojtek
EC4AGT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2017 3:04 przez EC4AGT.)
22-01-2017 3:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Podlaczenie mikrofonu MC85 do TS50 - EC4AGT - 22-01-2017 3:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości