Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miernik swr - montaz ukladu pomiarowego
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 285
Dołączył: 05-10-2014
Post: #16
RE: Miernik swr - montaz ukladu pomiarowego
Witam

Temat miernika Swr powraca jak bumerang. W tej chwili kończę składanie tego miernika ale wg innego autor ( choć układ jest podobny jak u IK3OIL ) .
Płytkę kontrolna maj już zmontowana i sprawdzona. Wydaje się wszystko być w porządku. I teraz przyszedł czas na płytkę czujnika. Tego co nie za bardzo rozumiem to jak nawinąć rdzenie ferrytowe. Jeden z nich , ten na płytce to dwa sklejone razem zaś rdzenie zastosuje FT50-43 ( polecane we wcześniejszym poście choć FT50-61 tez posiadam ) .
Z opisu wynika ze należy nawinąć 20 zwoi drutem ale nie wiem dokładnie jaka ma być jego średnica . W podobnych przypadkach stosuje się 0.40 mm wiec tym nawinę. Na T1 należy zastosować jeden rdzeń zaś dla T2 dwa sklejone razem .
Jeśli dobrze przetłumaczyłem to na obu rdzeniach należy nawinąć po 20 zwoi . I ostatnia sprawa to przewód RG 58 , czy dobrze zrozumiałem ze maja takie same długości ?

Tutaj adres strony gdzie jest opis miernika , który wlasnie składam

http://voorzitte8.wixsite.com/pi4zlb/een...watt-meter

Troche to dla mnie zagmatwane , dlatego tez proszę o pomoc w rozwiazniu problemow przy składaniu tego przyrządu. Z tego co zauważyłem , to ze nie mierzy mocy odbitej , na wyświetlaczu tylko jest podany swr i moc wyjściowa oraz moc w formie graficznej ( linijka kwadratowa )

Pozdrawiam

Wojtek

Toledo

Hiszpania
05-03-2018 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Miernik swr - montaz ukladu pomiarowego - EC4AGT - 05-03-2018 21:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości