Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #37
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
(21-10-2016 10:57)SQ8MVY napisał(a):  Śledzę wątek z ciekawością,..... Nie są udostępnione jeszcze wsady, ani soft, więc i nie ma co składać na chwilę obecną.

Bardzo słuszna uwaga - bardziej chodziło mi o ewentualne uwagi i pomysły do projektu (lub choćby słowa zachęty Wink niż relacje ze składania, bo prócz samych screenshot'ów nic jeszcze sensownego nie opublikowałem, prócz schematu i opisu samego pomysłu Smile

(21-10-2016 13:50)SP9RQA napisał(a):  Myślę, że kolega nie chce nikogo naciągać na koszty i stratę czasu dopóki sam nie sprawdzi, czy to co robi ma sens, więc zapewne
pierwsze wrażenia z uruchamiania będą we wtorek ;-)

Otóż to! Big Grin

Planuję opublikować pliki gerber, aby każdy mógł sobie sam zrobić płytkę w wersji 1.0. Planuję też opublikować wsad do mikrokontrolera oraz oprogramowanie do wizualizacji, które właśnie produkuję.
Z wszelką jednak publikacją wstrzymam się do czasu, gdy będę miał jakieś sensowne i pozytywne wyniki pierwszych pomiarów.

(21-10-2016 10:57)SQ8MVY napisał(a):  Co do softu. Ze zrzutów ekranowych będzie/jest dostępny tylko pod system na W. ?

Na dobry start wybrałem Windows'y, bo to jednak najpopularniejszy OS i tam najszybciej się takie rzeczy robi. Stopień integracji środowiska Visual Studio z systemem operacyjnym jest tak zaawansowany, że już po godzinie miałem obsługę portu szeregowego i wizualizację danych (potem tylko było szlifowanie i dorabianie różnych "bajerów" w oczekiwaniu na PCB). W przypadku Javy, to pewnie pierwszą godzinę zmarnowałbym na poszukiwaniu kontrolki do wizualizacji danych, która i tak nie dała by mi takich możliwości jak Windowsowa klasa System.Windows.Forms.DataVisualization.Charting.Ch​art().
Nie wykluczam jednak stworzenia oprogramowania również w Javie dla desktopa jak i dla platform urządzeń mobilnych Smile (jeśli oczywiście projekt "wypali")

(21-10-2016 10:57)SQ8MVY napisał(a):  Chyba, że w planach jest opublikowanie go jako Open Source ?

Raczej nie. Jako zawodowy programista po prostu nie lubię się "chwalić" kodami. Dlatego od początku myślałem raczej tylko o binarkach - i do atmegi i pod Windowsy. Do tego wsparcie mailowe przy uruchamianiu Wink
A jak ktoś ambitny, to pełną wiedzę będzie miał jakie ramki tam idą, więc sobie sam soft może napisać Smile

Zatem po weekendzie odezwę się z pierwszymi wynikami - mam nadzieję pozytywnymi.

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
21-10-2016 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SP3GO - 21-10-2016 14:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości